۱۳۹۹ يکشنبه ۱۱ خرداد
ENGLISH
سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اصفهان سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اصفهان
1399/02/27 پيام تبريك رئيس سازمان به مناسبت روز «روابط عمومي و ارتباطات»
پيام تبريك رئيس سازمان به مناسبت روز «روابط عمومي و ارتباطات»

 

((پيام تبريك رئيس سازمان به مناسبت روز «روابط عمومي و ارتباطات))

 
مقام معظم رهبري: «روابط عمومي‌ها مي‌توانند فعاليت نهادها را ارزيابي و منعكس كنند و مشخص كننده‌ي روش‌ها و نقص‌هاي دستگاه مربوط خود باشند».
 

بيست و هفتم ارديبهشت ماه با عنوان روز «روابط عمومي و ارتباطات» نامگذاري شده است. اهميت و جايگاه روابط عمومي در عصر ارتباطات و در دوراني كه اطلاع‌رساني در همه ي عرصه‌ها پيشتاز است، دوچندان شده تا جايي كه ارتباطات و روابط عمومي امروزه يكي از بنيادي‌ترين دانش‌ها و از مهمترين عوامل زمينه‌ساز توسعه و پيشرفت محسوب مي‌شود. توسعه اقتصادي، اجتماعي و فرهنگي يك جامعه در گرو ساز و كارهايي همچون توزيع عادلانه اطلاعات، روشن‌گري افكارعمومي، مردم مداري و احترام به حقوق انسان‌ها به منظور افزايش سطح مشاركت مردمي است كه ماموريت انجام آن به عهده مديريت روابط عمومي سازمان‌ها مي‌باشد. علاوه بر آن، روابط عمومي به عنوان اصلي‌ترين حلقه ارتباط بين مديران و كاركنان، از اهميت بسياري برخوردار است و فرصتي مناسب را در اختيار مديريت يك سازمان قرار مي‌دهد تا تصوير شفاف‌تري از آنچه در محيط سازمان و همچنين جامعه در جريان است بدست آورده و براي پيشرفت هرچه بيشتر از آنها استفاده كند.

نوع كار روابط‌عمومي و مسئوليت‌هاي آن سبب شناسايي اين حرفه در رديف ده شغل پراسترس دنيا شده است چرا كه اصحاب رسانه و مديران روابط عمومي‌ها نيازمند توانايي تفكر و عمل سريع در شرايط پراسترس و تنش‌زا مي‌باشند. در دوران استفاده از ابزارهاي ارتباطي پيشرفته، روابط عمومي سازمان‌ها به عنوان پيشتاز بكارگيري ابزارهاي نوين، مي‌‏توانند در اجراي سياست‌هاي نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران نقشي اساسي و مؤثر داشته باشند. دست اندركاران و ارتباط‌گران به ويژه روابط عمومي‌‏ها در مراكز متولي مرتبط با حوزه هاي دانش بنيان، توليد، اقتصاد، كشاورزي، صنعت، گردشگري، آموزش و ساير رشته‌ها مي‌بايست با فراهم كردن فضاي پويا و با نشاط اجتماعي، از ظرفيت همه اقشار مردم بويژه نخبگان و مخاطبين استفاده كنند تا منجر به خلاقيت و نوآوري و توسعه كارآفريني با هدف تحقق «جهش توليد» در استان طي سال جاري شود. همچنين اين حوزه در دو محور اطلاع‌يابي و اطلاع‌رساني درخصوص مقابله با بيماري و شيوع كرونا بايد نقش‌ تعيين كننده خود را اجرايي نمايد.

اينجانب ضمن تبريك صميمانه روز روابط عمومي و ارتباطات به تمامي اصحاب رسانه و همۀ تلاش‌گران و كوشندگان اين طريق پُر پيچ و خم و دشوار، از خداوند قادر بلندمرتبه براي تمامي اين عزيزان، موفقيت و استقامت در راه خدمت‌رساني مسألت مي‌نمايم.

                                                                                                دكتر نعمت‌الله اكبري

                                                                        رئيس سازمان مديريت و برنامه‌ريزي استان اصفهان

تعداد بازدید: 31
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به سازمان مديريت و برنامه ريزي استان اصفهان   ميباشد.
Powered by DorsaPortal