۱۳۹۹ سه شنبه ۳۰ دي
ENGLISH
سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اصفهان سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اصفهان
1399/04/15 برگزاری جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان با حضور رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور
برگزاری جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان با حضور رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور

یکصد و نود و هشتمین نشست شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان با حضور دکتر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور روز پنجشنبه 5 تیر ماه برگزار شد.

در این جلسه، پس از تلاوت آیاتی چند از کلام‌الله مجید، دکتر رضایی استاندار اصفهان ضمن خیر مقدم به ریاست سازمان برنامه و بودجه کشور، اظهار داشت: استان اصفهان از آغاز شکل‌گیری انقلاب در تمامی عرصه‌های مختلف نقش ارزشمندی را به عنوان یک استان پیشرو داشته و با تقدیم 23 هزار و 500 شهید در دوران دفاع مقدس همراهی دائمی خود را به نظام و دولت نشان داده است. وی با بیان اینکه مساله کم‌آبی یکی از مهمترین مشکلات استان می‌باشد به اقدامات انجام گرفته در خصوص سازگاری با کم‌آبی پرداخته و استفاده از پساب در بخش صنعت و توسعه کشت‌های گلخانه‌ای را از جمله اقدامات مؤثر در استان در جهت مدیریت بهینه آب برشمرد.

در ادامه این نشست، دکتر اکبری رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان و دبیر شورا به بیان مهمترین گام‌های الگوی راهبری استان توسط سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان در طی سه سال گذشته پرداخته و اظهار داشت: مطالعات آمایش استان اصفهان در سال 1390 با محوریت شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان و با بهره‌گیری از توان علمی دانشگاه‌های استان انجام و به تصویب شورای برنامه ریزی و توسعه استان رسیده است. وی تهیه اسناد توسعه 24 شهرستان، تهیه و تدوین الگوی توسعه مناطق برنامه‌ریزی استان اصفهان بر مبنای 7 منطقه از ابتدای سال 1397 ، تهیه اسناد توسعه اقتصادی و اشتغال روستایی با 590 روستا به عنوان روستاهای هدف، تشکیل گروه آینده پژوهی، تشکیل کانون هم اندیشی و همچنین تصویب 28 پروژه اقتصاد مقاومتی و واگذاری 16 پروژه عمرانی در قالب مشارکت عمومی – خصوصی (تبصره 19 ) به بخش خصوصی را از مهمترین گام‌های اساسی در جهت رشد و توسعه استان برشمرد.

در پایان این نشست، آقای دکتر نوبخت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور ضمن اشاره به مشکلات دولت اظهار داشت: بر اساس پیش بینی‌های انجام شده 570 هزار میلیارد تومان بودجه در سال جاری از سه محل فروش نفت و فرآورده‌های آن، اخذ مالیات‌ها و واگذاری دارایی‌ها مثل اوراق و اسناد خزانه باید تأمین گردد که متأسفانه وجود تحریم‌های ظالمانه، رکود ناشی از کرونا و کاهش تقاضای انرژی و نفت در جهان تحصیل درآمد در سال جاری را با مشکلاتی مواجه کرده است. رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با بیان اینکه بخش دیگر درآمدهای دولت از طریق اخذ مالیات تأمین می‌شود گفت: با توجه به شیوع کرونا و مشکلات فعالیت‌های بنگاه‌های اقتصادی، اخذ مالیات سه ماهه اول سال به تعویق افتاد در حالی که سررسید اوراق مالی منتشر شده سال‌های گذشته و پرداخت‌های پرسنلی به هیچ وجه امکان تاخیر زمانی وجود نداشته و پرداخت گردید. در ادامه ایشان با بیان اینکه منابع مالی دولت در سال جاری تقلیل یافته است ولی سیاست دولت اتمام طرح‌های نیمه تمام و اولویت دار در کشور می‌باشد، مدیریت صحیح منابع موجود با توجه به شرایط خاص کشور را هنر مدیران دانسته و از همه مدیران خواستند که بسیجی وار در تمامی عرصه‌ها به مردم خدمت نمایند.

 

در پایان این جلسه، تفاهم نامه ساخت 3000 واحد مسکونی برای اقشار کم درآمد بین استانداری اصفهان، سازمان برنامه و بودجه کشور و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به امضاء رسید.

تعداد بازدید: 903
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0

مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات    
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
كليه حقوق اين پايگاه متعلق به سازمان مديريت و برنامه ريزي استان اصفهان   ميباشد.
Powered by DorsaPortal