۱۴۰۰ چهارشنبه ۱۳ مرداد
ENGLISH
سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اصفهان سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اصفهان
1400/02/16 دویست و هفتمین نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان اصفهان برگزار شد
دویست و هفتمین نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان اصفهان برگزار شد

دویست و هفتمین نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان اصفهان روز شنبه چهارم اردیبهشت ماه 1400 در سالن اجتماعات استانداری به ریاست دکتر رضایی استاندار اصفهان برگزار گردید.

در ابتدای این جلسه پس از تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید، دکتر اکبری رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی و دبیر شورا ضمن خیرمقدم وآرزوی قبولی طاعات و عبادات در این ماه پرفیض و برکت‌، به برگزاری جلسه شورا بصورت وبیناری اشاره کرده که در راستای عمل به دستورالعمل ستاد ملی کرونا بوده است.

ایشان با بیان اینکه ضوابط اجرایی بودجه سال 1400 ابلاغ نشده است،  به تشریح اقدامات انجام گرفته در خصوص پرداخت حقوق کارمندان دستگاه‌های اجرایی به صورت علی الحساب در فروردین ماه سال جاری پرداخت.
در ادامه آقای فروزنده رئیس دبیرخانه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان گزارشی از عملکرد شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان در سال گذشته ارائه نموده و با بیان اینکه در سال 1399 تعداد نشست‌های شورای برنامه ریزی و توسعه استان ، 3 جلسه بیشتر از سال 1398 بوده است، به تشریح مهمترین موضوعات مطرح شده در نشست‌های شورا در سال‌ گذشته پرداخت.
سپس دکتر رضایی استاندار اصفهان و رئیس شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان، ضمن تأکید بر ضرورت توجه دستگاه‌های اجرایی  به عملکرد شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان و پایش و تحلیل موضوعات مطرح شده در نشست‌های شورای برنامه ریزی و توسعه در طی سال های گذشته، استفاده از قابلیت‌ها و ظرفیت‌های تبصره‌های بودجه را مهمترین وظیفه مدیران دستگاه های اجرایی بر شمرده و بر ارائه گزارش عملکرد مدیران دستگاه‌های اجرایی در جلسات آتی شورا تاکید نمود.
در ادامه جلسه مصوبات کارگروه زیربنایی، توسعه روستایی، شهری، عشایری، آمایش سرزمین و محیط زیست که بالغ بر 360  طرح و پروژه بود مطرح و اعضاء نیز دیدگاه­ها و نظرات خود را نسبت به بندهایی از آن بیان نمودند.
پس از آن  مهندس صفاری پور مشاور رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اظهار داشت: در راستای عمل به تکلیف جزء (1) بند (الف) ماده (26) قانون برنامه ششم توسعه کشور و به استناد بند (الف) ماده (32) قانون احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور، سند آمایش سرزمین شامل سند آمایش ملی و سند آمایش استان اصفهان در شورای عالی آمایش سرزمین مورد تصویب قرار گرفت. وی رعایت مفاد سند آمایش برای کلیه دستگاه‌های اجرایی را الزامی دانسته و صدور مجوز ماده 23 قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (2) را منوط به تطبیق اهداف و جانمایی این طرح‌ها و پروژه‌ها با مفاد این سند دانست. سپس تأکید کرد در سندآمایش بانک‌ها و موسسات مالی و اعتباری موظف شده‌اند در اعطای کلیه تسهیلات نسبت به انطباق طرح با مفاد سند اطمینان حاصل نمایند.
در پایان این نشست دکتر بگی مدیر عامل شرکت شهرک‌‌های صنعتی استان گزارشی از عملکرد شرکت شهرک‌های صنعتی استان ارائه نموده وگفت: نسبت تعداد شهرک‌ها و نواحی صنعتی مصوب استان نسبت به کشور 8 درصد می‌باشد. وی همچنین به وضعیت امکانات زیر ساخت موجود در این شهرک‌ها پرداخته و با استناد به ماده 54  قانون احکام دائمی برنامه ششم توسعه و قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (2) که در آن دستگاه‌های خدمت‌رسان موظف به تامین نیاز واحدها تا درب واحد صنعتی می‌باشند، مهمترین چالش جدی در شهرکها و نواحی صنعتی را تأمین آب دانسته و به تلاش انجام گرفته در خصوص تامین حداقل‌های آب مورد نیاز در شهرک‌ها و نواحی صنعتی توسط شرکت شهرک‌های صنعتی اشاره نمود.
تعداد بازدید: 489
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اصفهان   میباشد.
Powered by DorsaPortal