۱۴۰۰ چهارشنبه ۱۳ مرداد
ENGLISH
سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اصفهان سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اصفهان
1400/03/05 دستاوردهای سفر رییس سازمان برنامه و بودجه کشور به استان اصفهان
دستاوردهای سفر رییس سازمان برنامه و بودجه کشور به استان اصفهان

  دکتر محمدباقر نوبخت رییس سازمان برنامه و بودجه کشور در ادامه سفرهای استانی خود، عصر روز چهارشنبه پنجم خرداد وارد استان اصفهان شد و روز پنجشنبه ششم خرداد با سفر به شهرستان‌های این استان علاوه بر بازدید از برخی از طرح‌های کلان و ملی، تعدادی از طرح‌های انجام شده را افتتاح کرد.

معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور در تیر ماه سال گذشته سفری سه ‌روزه به استان اصفهان داشت و در آن اعتبارات ویژه‌ای برای تکمیل و آغاز عملیات اجرایی تعدادی از طرح‌های عمرانی و زیربنایی بخصوص در بخش‌های مسکن، حمل و نقل و آب تخصیص یافت که در سفر خرداد ماه جاری، تعدادی از این طرح‌ها افتتاح و از پیشرفت برخی از آنها نیز بازدید شد.

افتتاح 2200 واحد مسکن محرومان در اصفهان

از مهمترین این طرح‌ها می‌توان به تأمین مسکن برای محرومان و مددجویان زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اشاره کرد که در سفر سال گذشته نوبخت به اصفهان، دستور احداث سه هزار واحد مسکونی محرومان و در طول یکسال نیز مجوز بیش از هزار و 150 واحد مسکن دیگر صادر شد و خرداد جاری در کمتر از یک سال حدود 2 هزار و 200 واحد از آنها با حضور رییس سازمان برنامه و بودجه، افتتاح و کلید آنها به مردم تحویل داده شد.

رییس سازمان برنامه و بودجه در آیین اهدای کلید منازل به مالکان طرح مسکن محرومان در شهرستان تیران و کرون گفت: احداث مسکن برای اقشار آسیب‌پذیر و نیازمندان که به خانه‌دار شدن آنها منجر می‌شود برای دولت تدبیر و امید و مسوولان بنیاد مسکن افتخار و مایه مسرت است.

دکتر نوبخت با بیان اینکه عملیات احداث بیش از 120 هزار واحد مسکونی محرومان در کل کشور از پارسال آغاز شد، افزود: نیمی از این واحدها تحویل متقاضیان شد و تا پایان دولت دوازدهم کل تعهد انجام می‌شود.

دکتر نوبخت از اجرای طرح احداث مسکن برای اقشار کم درآمد جامعه نیز خبر داد و گفت: این طرح غیر از مسکن محرومان است که با وام قرض‌الحسنه 4 درصدی و کمک بلاعوض سازمان برنامه و بودجه احداث می‌شود.

افتتاح سالن ورزشی چندمنظوره ورزشگاه ولایت دانشگاه اصفهان

سالن ورزشی چندمنظوره ورزشگاه ولایت دانشگاه اصفهان با زیربنای هفت هزار مترمربع نیز در سفر روز پنجشنبه دکتر نوبخت به این شهر افتتاح شد.

این ورزشگاه از مُصوبه‌های سفر رهبر معظم انقلاب به اصفهان در سال 1381 است که عملیات اجرایی و طراحی آن در سال 1382 آغاز و در سال بعد، سازه بتُنی آن احداث شد.

احداث این ساختمان پس از حدود 20 درصد پیشرفت به مدت 13 سال متوقف شد و سال 1396 با موافقت رییس سازمان برنامه و بودجه کشور، روند اجرای آن از سر گرفته شد.

این سالن ورزشی چندمنظوره شامل سالن اصلی حدود سه هزار و 500 متر مربع و سالن جانبی شامل سالن‌های پینگ پُنگ، بدنسازی، بولینگ، تیراندازی، بیلیارد و فضای خدماتی و مشترک است.

معاون رییس جمهوری در مراسم افتتاح این سالن ورزشی گفت: با توجه به اینکه خشت نخست ورزشگاه ولایت این دانشگاه با اعطای اعتبار ویژه از سوی رهبر انقلاب اسلامی در سفر به اصفهان بنا نهاده شده، لازم است این ورزشگاه هر چه زودتر تکمیل شود.

دکتر نوبخت خاطرنشان ساخت: این افتخاری برای دولت ماست که منویات رهبر انقلاب در باره دانشگاه اصفهان را تکمیل و از آن بهره‌برداری کنیم.

وی گفت: به مدیران سازمان برنامه و بودجه ماموریت می‌دهم که اعتبارات مانده برای تکمیل نهایی این طرح در کوتاهترین زمان فراهم و توفیق مشارکت در اتمام آن در کارنامه دولت دوازدهم ثبت شود.

تخصیص 545 میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام استان

افتتاح ساختمان سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان یکی دیگر از برنامه های سفر دکتر نوبخت به اصفهان بود که وی در مراسم گشایش آن از تخصیص 545 میلیارد تومان برای تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام استان خبر داد و گفت: 225 میلیارد تومان آن برای طرح کنارگذر شرق بود.

دکتر نوبخت‌ همچنین به طرح خط قطار شهری اصفهان به بهارستان اشاره کرد و افزود: طرح قطار شهری اصفهان در حال اتمام است و بزرگترین خط ریلی کشور در این مرحله اجرایی شده است.

وی گفت: خط ریلی مشابهی نیز در استان‌های همدان، کرمانشاه، آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و گیلان ایجاد و به شبکه سراسری ریلی کشور وصل شده است.

معاون رییس جمهوری در مراسم افتتاح ساختمان سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان تاکید کرد: سازمان برنامه و بودجه کشور موضوع معیشت کارکنان را فراموش نکرده و افزایش حقوق و متناسب سازی حقوق بازنشستگان لشکری و کشوری را مطرح و حل کرده و این رضایت نسبی حاصل همین همفکری بوده است.

رییس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: سند آمایش ملی و تهیه اسناد استانی از مهمترین اقدامات مرکز پژوهش‌های توسعه و آینده‌نگری است که مطالبات 50 ساله در آن لحاظ شده و اکنون به مرحله نهایی رسیده است. وی با بیان اینکه متاسفانه ظرفیت لازم برای انجام چنین ماموریتی وجود نداشت افزود: در برنامه ریزی خود یک اتاق فکر را به وجود آورده و مرکز پژوهش های توسعه و آینده نگری را در کنار سازمان راه اندازی کردیم و اکنون یک نهاد دانشگاهی وابسته به سازمان برنامه و بودجه را داریم که این مرکز اسناد آمایش را تهیه کرد. نخستین مطالبه رهبری تهیه چنین سندی بود و طی یک نامه، سند آمایش در قالب سه جلد تقدیم مقام معظم رهبری شد.

وی با بیان اینکه در سند آمایش، برنامه‌های کشور در افق سال 1424 تعریف شده است، گفت: این سند برای تمام استان‌های کشور، طراحی جداگانه‌ای در نظر گرفته است.

شایان ذکر است: عملیات اجرایی احداث ساختمان جدید سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اصفهان در سال 1397 آغاز شد و با حضور رییس سازمان برنامه و بودجه کشور به بهره‌برداری رسید.

این بنا با هزینه 23 میلیارد تومان و زیربنای چهار هزار و 200 مترمربع شامل 2 هزار و 700 متر مربع ساختمان اداری در چهار طبقه و یک هزار و 500 مترمربع پارکینگ ساخته شده است.

بازدید از طرح سامانه دوم آبرسانی به اصفهان

یکی دیگر از برنامه‌های سفر معاون رییس جمهوری به اصفهان، بازدید از سامانه دوم آبرسانی اصفهان بود.

طرح سامانه دوم آبرسانی اصفهان با هدف آبرسانی به 14 شهرستان استان اصفهان (73 شهر و 78 دهستان) به طول 27 کیلومتر در حال اجراست، از طریق این سامانه که عملیات اجرایی آن از سال 88 آغاز شد، قرار است آب مورد نیاز اصفهان بزرگ از دریاچه سد زاینده‌رود در چادگان منتقل و تامین شود.

تخصیص اعتبار جهت تکمیل طرح مترو اصفهان – بهارستان

بازدید از مترو اصفهان - بهارستان یکی دیگر از برنامه‌های سفر معاون رییس جمهوری به اصفهان بود؛ در سفر قبلی نوبخت 200 میلیارد تومان برای تکمیل این طرح تخصیص یافت و مقرر است تا پایان خرداد جاری، ریل‌گذاری آن آماده تحویل شود.

طرح قطار شهری اصفهان - بهارستان به طول 14.7 کیلومتر در قالب 9.5 کیلومتر زیرزمینی و 4.6 کیلومتر رو زمینی در حال اجراست؛ عملیات اجرایی این طرح از اسفند سال 90 آغاز شد.

رییس سازمان برنامه و بودجه در بازدید از این طرح گفت: برای تکمیل طرح قطار شهری اصفهان- بهارستان با توجه به سرعت بالای اجرای آن، آماده مشارکت در این کار تا پایان دولت دوازدهم هستیم.

دکتر نوبخت بر ضرورت شتاب‌بخشی به روند بهره‌برداری از این طرح تاکید و اضافه کرد: این طرح، کار بسیار بزرگی است که سال‌ها با کُندی دنبال شد اما در کمتر از یک سال گذشته، سرعت خوبی پیدا کرده است.

وی با بیان‌اینکه تیر سال گذشته 200 میلیارد تومان برای اتمام این طرح تخصیص یافت، ادامه داد: منابع مالی جدید برای تکمیل طرح مترو اصفهان - بهارستان را تا 200 میلیارد تومان تخصیص خواهیم داد.

رییس سازمان برنامه و بودجه خاطرنشان ساخت: انتظار ما بهره‌برداری از این طرح در دوران دولت تدبیر و امید بود و در صورتی که امکان تکمیل آن وجود داشته باشد، آمادگی خود را برای افزایش اعتبار آن اعلام می‌کنیم.

شهر جدید بهارستان یکی از شهرهای برنامه‌ریزی‌ شده اقماری با حدود یکصد هزار نفر جمعیت است که در 20 کیلومتری جنوب شرقی کلانشهر اصفهان قرار دارد.

تخصیص 180 میلیارد تومان برای تکمیل کنارگذر شرق اصفهان

یکی از مهمترین دستاوردهای دیگر سفر معاون رییس جمهوری به اصفهان، تخصیص 180 میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل قطعه سوم آزاد راه کنارگذر شرق اصفهان بود.

 رییس سازمان برنامه و بودجه در بازدید از این طرح گفت: مقرر شده که بطور مجدد 180 میلیارد تومان به قطعه سوم طرح آزادراه کنارگذر شرق اصفهان اختصاص یابد تا مانند قطعه قبلی با سرعت آماده بهره‌برداری شود.

دکتر نوبخت با تاکید بر اینکه اعتبار لازم برای تکمیل قطعه سوم آزادراه شرق اصفهان اختصاص خواهد یافت، اظهار داشت: در سفر تیر ماه پارسال به اصفهان از این آزادراه بازدید کردم که تعهد مالی سازمان برنامه و بودجه برای تکمیل قطعه‌های یک و دو آن، بطور صددرصد محقق شد.

رییس سازمان برنامه و بودجه با ابراز رضایت از تکمیل قطعه‌های یک و 2 این کنارگذر اضافه کرد: اعتبار مورد نیاز برای تکمیل قطعه سوم را نیز بلافاصله می‌پردازیم اما انتظار داریم که پیمانکار و مجری طرح نیز به وعده خود عمل و هرچه زودتر این آزادراه را تکمیل کنند.

تعداد بازدید: 603
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اصفهان   میباشد.
Powered by DorsaPortal