۱۴۰۱ جمعه ۱۵ مهر
ENGLISH
سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اصفهان سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اصفهان
1400/06/18 دویست و یازدهمین جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان اصفهان برگزار شد
دویست و یازدهمین جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان اصفهان برگزار شد

دویست و یازدهمین نشست شورای برنامه ریزی و توسعه استان روز پنج شنبه هجدهم شهریور ماه در سالن اجتماعات استانداری تشکیل گردید.

پس از تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید، دکتر رضایی استاندار اصفهان و رئیس شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان ضمن خیرمقدم و تشکر از زحمات دکتر آقا محمدی مشاور معاون اول رئیس جمهور، به بیان اقدامات انجام گرفته در خصوص توسعه محلات در استان اصفهان پرداخته ویکی از طرح‌های موفق در استان را مربوط به محله جوی‌آباد خمینی شهر دانسته که با همکاری شهرداری خمینی شهر به عنوان پایلوت در استان اجرایی گردیده است.

 سپس دکتر آقا محمدی مشاور معاون اول رئیس جمهور ضمن تسلیت شهادت ابا عبدالله الحسین (ع)، به بیان اقدامات انجام گرفته در خصوص طرح توسعه و تحول اجتماع محور محلات کم برخوردار در کشور پرداخته و با بیان اینکه تاکنون 74 جلسه پیرامون این موضوع تشکیل شده است به نحوه شناسایی 2020 محله ضعیف در کشور و 85 محله در استان اصفهان پرداخته و عدم مراجعه به مردم و نظرخواهی نکردن از مردم در خصوص مشکلات و برنامه‌ریزی متمرکز (از بالا به پایین) و همچنین عدم هماهنگی بین نهادها در خصوص نحوه کمک رسانی به مردم فقیر را از مهمترین ضعف‌ها در این خصوص دانست.

در ادامه این نشست تعدادی از مدیران دستگاه‌های اجرایی به بیان دیدگاه‌های خود در این خصوص پرداختند.

پس از آن مصوبات کارگروه زیربنایی، توسعه روستایی، شهری، عشایری، آمایش سرزمین و محیط زیست مطرح و اعضاء نیز دیدگاه‌ها و نظرات خود را نسبت به بندهایی از آن بیان کردند.

در ادامه دکتر اسلامی مدیر کل سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی مرکز سپاهان به بیان وضعیت فرونشست زمین در استان اصفهان پرداخته و مهترین عامل فرونشست در استان را بهره‌برداری غیر اصولی و بیش از میزان تغذیه آبخوان‌ها دانست.

سپس مصوبه کمیسیون ماده 23 قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت مطرح و در خاتمه، مهندس موسی رضایی مدیر‌عامل شرکت برق منطقه‌ای به بیان گزارش آخرین وضعیت طرح‌های متقاضی احداث نیروگاه‌های تجدید‌پذیر در استان پرداخته و با بیان ظرفیت و پراکندگی این پروژه‌ها در سطح استان، مهمترین چالش‌ها و مشکلات فراروی سرمایه‌گذاران را مشکلات اقتصادی و همچنین زمان‌بر بودن فرایند واگذاری زمین به متقاضیان و بالا بودن سود بانکی بدون ریسک و نزدیک بودن درآمد حاصل از احداث نیروگاه خورشیدی به درآمد حاصل از سود بانکی دانست.


تعداد بازدید: 811
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان اصفهان   میباشد.
Powered by DorsaPortal